55 bin TL ile Türkiye’nin en yüksek kayıt ücretine sahip hukuk fakültesi, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2003 yılında kuruldu.

Hukuk alanında, kamu hukuku ve özel hukukun tüm temel konularının bilgisi İngilizce zorunlu dersleri içerecek şekilde öğrencilere sunuluyor.

Sadece müfredat odaklı eğitimi benimsemeyen Koç Ü. Hukuk Fakültesi’nde “eşlik eden öğrenme yöntemleri” uygulanıyor.

TÜBİTAK, NEWTON, BAGEP gibi ulusal ve uluslararası araştırma fonları tarafından desteklenen projelere imza atan Koç Ü. Hukuk Fakültesi’nde Dr. Nüsret-Semahat Arsel Uluslararası Ticaret Hukuku Merkezi (NASAMER) ve Küresel Kamu Hukuku Çalışmaları Merkezi’nde (KÜREMER) araştırma grupları etkin bir şekilde çalışıyor.

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi kontenjanı;

  • Hukuk burssuz: 76
  • Hukuk tam burslu: 20

2015 LYS sonuçlarına göre;

  • Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (burssuz) 2015 taban puanı: 415.27; başarı sıralaması: 13863
  • Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Tam burslu) 2015 taban puanı: 508.65; başarı sıralaması: 126

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi kayıt ücreti KDV dahil 55 bin TL’dir. Bu açıdan Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, diğer hukuk fakültelerinin kayıt ücretleri arasında en yüksek olandır. Bu ücrete yemek, yurt, kitap ve ulaşım giderleri dahil değildir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Barolar Birliği başlıklı makalemizde Metin Feyzioğlu, Türkiye Avukatlar Birliği ve türkiye barolar birliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Okuma önerisi:  Yeni Vergiler, Yeni Düzenlemeler Paneli